Header image  
TRVALÉ ZDRAVIE Z PRÍRODY  

Prirodna farmacia u sv. Hildegardy v Nitre, vyrobna liecivych cajov, tinktur, olejov

line decor
  
line decor
 


 
 
Tinktúra Slnka na potiace sa nohy

   PODNIKOVÁ PREDAJŇA
   A ČAJOVŇA V NITRE

Podniková predajňa a čajovňa sv. Hildegardy v NITRE


 


 
 
O SPOLOČNOSTI
 
 
POSLANIE

Pomáhať ľudom je prvoradé.

 
HISTÓRIA SPOLOČNOSTI

V roku 1998 Ing. František Refka, ktorý podnikal ako živnostník v oblasti výroby krmív rozšíril svoju podnikateľskú činnosť o výrobu a predaj farmaceutických výrobkov. Jeho zámerom bolo pomáhať chorým prostredníctvom liečivých rastlín. V priestoroch na Kasalovej ulici zriadil predajňu liečivých rastlín s názvom Prírodná farmácia u sv. Hildegardy. V predajni pracuje kvalifikovaná pracovníčka s odborným vzdelaním, ktorá predáva tovar formou odborného poradenstva, prípadne mieša čajové zmesi podľa potrieb zákazníkov, nakoľko byliny v predajni sú voľne ložené.

V roku 2002 Ing. František Refka st., Ing. František Refka ml. a Ing. Soňa Refková založili spoločnosť Refka s.r.o./7.2.2002/.

Spoločnosť REFKA s.r.o. je rozdelená do dvoch sekcií:

- Prírodná farmácia, ktorá sa zaoberá prácou s liečivými rastlinami a tinktúrami
- Druhou je sekcia, ktorá sa zaoberá výživou domácich a poľnohospodárskych zvierat

V oblasti liečivých rastlín si postupne Prírodná farmácia budovala postavenie na trhu liečivých rastlín, a z maloobchodnej činnosti sa postupne rozvinula činnosť aj na veľkoobchod. S tým súvisela aj potreba zaregistrovať čajové zmesi aj tinktúry na MZSR. Celý proces registrácie je podložený prísnymi laboratórnymi skúškami zameranými na kvalitu čajov a tinktúr. Kvalita bylín je pravidelne kontrolovaná a preverovaná v Štátnom zdravotnom ústave.
Každý rok ponuka registrovaných čajových zmesí a tinktúr rastie, v súčasnosti je zaregistrovaných 28 zmesí a 11 druhov tinktúr. Ide o zmesi zostavené podľa vlastných receptúr, jedinečné výrobky na slovenskom trhu. V rámci veľkoobchodnej činnosti spoločnosť dodáva tovar do lekárni, špecializovaných predajní, ale aj do distribučných spoločností, ktoré zásobujú značnú časť slovenského trhu farmaceutickými výrobkami.

Úsek liečivých rastlín po založení spoločnosti Refka s.r.o. začala riadiť Ing. Soňa Refková – Pogáňová.

Spoločnosť plánuje rozšíriť odbyt na zahraničných trhoch a tiež začať s výrobou úplne nových výrobkov, ako sú oleje a masti z liečivých rastlín, ktoré majú predpoklad byť úspešné na Slovenskom i zahraničnom trhu.

 
OCENENIA A CERTIFIKÁCIE

Všetky produkty sú testované a registrované MZSR.
V júli 2005 spoločnosť získala certifikát ISO 9001:2000, tento certifikát je pridlovaný firmám za kvalitu výrobkov a kvalitu celého procesu riadenia firmy.
V júli 2006 spoločnosť získala certifikát HACCP, ktorý pojednáva o hygiene a zdravotnej nezávadnosti produktov spoločnosti.


Certifikát ISO 9001:2000 SK Certifikát ISO 9001:2000 ENG Certifikát HACCP Sk Certifikát HACCP ENG
Certifikát ISO
9001:2000 SK
Certifikát ISO
9001:2000 ENG
Certifikát
HACCP SK
Certifikát
HACCP ENG

 
FAKTURAČNÉ ÚDAJE

REFKA spol. s r.o.
Kasalova 16, 949 01 NITRA
IČO: 36 545 830
DIČ: 2020 153 773
IČ pre DPH: SK 2020 153 773

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Nitra, oddiel: Sro, vložka č. 13047/N

 
BANKOVÉ SPOJENIE

ĽUDOVÁ IBANKA: 4220264102/3100

 

 
 

 

AKTUALITY
2.2.2020 sme zaradili do nášho sortimentu nové bylinné zmesi. Bylinná zmes cýst a myómov a Bylinná zmes pri chrípke. V ponuke pribudli aj nové masti, Masť na bradavice a Fialková masť.

1.2.2019 sme aktualizovali cenník kde už nájdete naše najnovšie výrobky arniková masť, masť na celulitídu, repíkovú masť, kostihojovú masť a skorocelovú masť.

1.10.2010 sme otvorili nové, zrekonštruované výrobné priestory, v ktorých spúšťame výrobu čajov v nálevových vreckách – porcované čaje.[VIAC]

3.1.2009 Vážení zákazníci, dovoľujeme si Vás upozorniť na novootvorenú čajovňu v priestoroch predajne bylín, kde môžete ochutnať viac ako 100 druhov bylinných čajov a niekoľko druhov špaldových sušienok.[VIAC]

KONTAKT
Máte nejaké otázky?
Neváhajte nás kontaktovať.

TEL.: +421-37-741 34 29,
          +421-37-741 45 85

Od 8:30 - 16:30 sú Vám naši pracovníci k dispozícii... [VIAC]

REKLAMA
Bez chemikálií, 100% účinok.

Viac ako 90 druhov liečivých rastlín.

Široký výber čajových zmesí na rôzne druhy zdravotných problémov:
- ekzémy, akné, hemoroidy, spánok, na chudnutie, žalúdočné vredy, prečisťujúce, povzbudzujúce, atď....

Účinné tinktúry na podporu imunity, zápaly močových ciest, zlomeniny, paradentózu, dnu, potiace sa nohy, pri vypadávaní vlasov, atď... [VIAC]

Pre všetkých ktorí uprednostňujú pohodlnejšiu prípravu čaju začíname s výrobou porcovaných čajov v nálevových vreckách v špeciálnych samostatých obaloch kvôli zachovaniu prírodnej kvality a vône [VIAC]